KONST / Litografier / Färglitografi 12894113
nr 1289 4113
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben, Signerad, ej daterad. Motivet: 72x52 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:56:23
18/11 18:30:14
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin